Květen 2011

Osvěžující Mojito

28. května 2011 v 0:30 | Osvěžující Mojito |  || denní menu
V horkých letních dnech vám jistě přijde vhod osvěžující nápoj. Mojito je jedním z nejoblíbenějších koktejlů poslední doby. Každý z nás ho zná a většina ho už někdy ochutnala, ale víte vůbec jakým způsobem se takové mojito připravuje?

Osvěžující Mojito
Kategorie: Míchané nápoje, koktejly

Mojito je tradiční kubánský koktejl, který obsahuje čerstvé lístky máty, bílý rum, surový třtinový cukr, limetky a perlivou vodu. Podává se ve vysokých sklenicích se slámkou.

Příprava: Do vysoké sklenice se přidá 8-10 lístků máty, 3 lžičky třtinového cukru, nakrájené dílky 1 limetky (či limetkové šťávy) a ingredience se ve sklenici rozdrtí. Sklenice se poté naplní drceným ledem a zalije se bílým rumem (cca 4 cl). Koktejl se dolije perlivou vodou a zamíchá se. Nápoj se pije brčkem, sklenici je možno ozdobit výhonkem máty či kouskem limetky.

Počet porcí: 1

Tip: Pokud vynecháte rum, můžete připravit chutnou nealkoholickou variantu tohoto nápoje pro děti. Místo celých čerstvých limetek a třtinového cukru lze také použít limetkový sirup.

S čím mohou pomoci děti?
Děti mohou trhat lístky máty nebo si hrát s kostkami ledu. Vysvětlete dětem změnu pevného skupenství v kapalné. Led po zahřátí v dlani nebo na slunci taje na kapalinu.

Věčná orchidej v aromatickém koření

25. května 2011 v 9:59 || dětský koutek
Živá, nebo umělá zeleň v interiéru přispívá k duševní pohodě a vyrovnává negativní působení přetechnizovaného světa. Rostliny mají podstatný vliv na psychiku člověka.
Věčná orchidej v aromatickém koření
Kategorie: Aranžování suchých a umělých rostlin

Před začátkem aranžování je důležité si ujasnit, kde bude nádoba stát (podle toho volíme materiál, velikost a barvu) a zda bude vidět ze všech stran nebo pouze u jedné či dvou (k tomu uzpůsobíme aranžování). Všeobecně platí, že snáze se vytváří květinové uspořádání v nádobách, které se směrem k hrdlu zužují. Můžeme ale aranžovat i do otevřených mis nebo talířů.

Potřebujeme: skleněnou nebo průhlednou plastovou nádobu, suché nebo umělé květiny, různé druhy sušeného koření (mletý i celý anýz, hvězdičky badyánu, hřebíček, nové koření, celou skořici, celou dobře usušenou vanilku)

Postup: Na dno nádoby postupně vysypeme jednotlivé druhy koření a do připravené směsi naaranžujeme suché nebo umělé rostliny. Takto naaranžované umělé květiny budou nejen pěkně vypadat, ale i příjemně vonět.

Tip: Můžete použít i sušené bylinky, například levanduli, mátu, mateřídoušku.

S čím mohou pomoci děti?
Děti mohou aranžovat květiny, přebírat a poznávat jednotlivé druhy koření.

Co říci dětem o koření?
Na většině balení najdete vždy pár vět od výrobce, který vás o příslušném druhu koření informuje. Najdete zde například botanický název rostliny, ze které se koření získává, původ a geografický výčet zemí, odkud se koření dováží, zajímavosti z historie a dále pak k čemu se koření nejvíce používá v kuchyni a jeho léčivé účinky.

První soutěžní příspěvek do soutěže Challenge Ice CUP 2011

13. května 2011 v 12:35 || soutěže
Dnes nám přišel do soutěže Challenge Ice CUP 2011 první soutěžní příspěvek od Janinky.


Jak se vám líbí? Přidáte se také do kreativního klání o nejsmyslnější zmrzlinový pohár? Pozor, soutěž končí 31.5.2011! Hlavní výhra - MAGICKÝ hrnek s potiskem.

Srdíčková snídaně pro maminku

8. května 2011 v 1:09 || denní menu
Dnes slavíme "Den matek", svátek všech maminek, které nám daly život nebo nás vychovaly. Maminkám bychom měli za jejich lásku a péči, kterou nám věnovaly, poděkovat a obdarovat je malým dárkem, přáníčkem, básní nebo třeba srdíčkovou snídaní.

Srdíčková snídaně pro maminku
Kategorie: Perníky, Jednoduchý perník litý

Potřebujeme: 1 kypřící prášek do perníku s perníkovým kořením, 400g polohrubé mouky, 200g cukru krupice, 1 lžíci medu, 250ml mléka, 1 vejce, 10 lžic oleje, 1 lžíci kakaa

Postup: Všechny přísady dáme do vyšší mísy a šleháme ruční nebo elektrickou metlou asi 3 minuty, než se vše spojí v řidší těsto. Těsto vylijeme na předem vymazaný a hrubou moukou vysypaný plech a pečeme v předehřáté troubě cca 30-40 minut při teplotě 180°C.

Vychladlý perník nařežeme na pravidelné čtverce a z nich pak vykrajujeme srdíčka. Srdíčka můžeme ozdobit čokoládovou polevou, kokosem, sekanými mandlemi, ořechy nebo marcipánem.

Počet porcí: 8

Tip: Nemáme-li kypřící prášek do perníku, ale pouze obyčejný kypřící prášek, můžeme si perníkové koření připravit sami. Poměr perníkového koření na 1kg mouky: 1/2dkg skořice, 1/2dkg hřebíčku, 1/2dkg nového koření, 1dkg anýzu, 1dkg badyánu, 1vanilka.

S čím mohou pomoci děti?
Děti mohou míchat těsto a samozřejmě vykrajovat srdíčka z upečeného a vychladlého perníku.

Mami, jak se dělá kakao?

6. května 2011 v 10:49
"Mami, ty máš stejný hrnek, jako je na obrázku. Uvař mi prosím kakao, nalijeme ho do hrnečku a vyfotíme."

Horké kakao
Kategorie: Mléčné nápoje horké, lihuprosté

Při úpravě horkých mlék se musíme vyvarovat jakýchkoli přísad, obsahující kyselinu, jinak se mléko okamžitě srazí a nápoj se znehodnotí. Pokud naléváme horkého mléko do sklenic, které nejsou z varného skla, musíme je nejprve přiměřeně nahřát nebo do nich vložit lžičku, aby nepraskly. Horké kakao podáváme nejlépe v porcelánovém hrnku.

Potřebujeme: Na ¼ mléka 2 lžičky kakaového prášku, 2lžičky cukru

Příprava: Kakaový prášek a cukr smícháme se lžící mléka na jemnou kašičku a vlijeme do horkého mléka. Za stálého míchání necháme přejít varem, odstavíme a nalijeme přímo do šálků.

Počet porcí: 2

Tip: Místo kakaového prášku můžete použít tabulku rozměklé čokolády nebo instantní GRANKO, které je navíc obohaceno vitamíny a minerály.

S čím mohou pomoci děti?
POZOR! Kakaový prášek může způsobovat alergie, proto děti raději nenecháváme práškové kakao míchat. Mléčné čokoládové nápoje obsahují pro děti potřebný vápník a hořčík, ale dítěti, které trpí atopickým exémem nebo je alergické na bílkovinu kravského mléka, raději kakao nepodáváme.