Věčná orchidej v aromatickém koření

25. května 2011 v 9:59 |  || dětský koutek
Živá, nebo umělá zeleň v interiéru přispívá k duševní pohodě a vyrovnává negativní působení přetechnizovaného světa. Rostliny mají podstatný vliv na psychiku člověka.
Věčná orchidej v aromatickém koření
Kategorie: Aranžování suchých a umělých rostlin

Před začátkem aranžování je důležité si ujasnit, kde bude nádoba stát (podle toho volíme materiál, velikost a barvu) a zda bude vidět ze všech stran nebo pouze u jedné či dvou (k tomu uzpůsobíme aranžování). Všeobecně platí, že snáze se vytváří květinové uspořádání v nádobách, které se směrem k hrdlu zužují. Můžeme ale aranžovat i do otevřených mis nebo talířů.

Potřebujeme: skleněnou nebo průhlednou plastovou nádobu, suché nebo umělé květiny, různé druhy sušeného koření (mletý i celý anýz, hvězdičky badyánu, hřebíček, nové koření, celou skořici, celou dobře usušenou vanilku)

Postup: Na dno nádoby postupně vysypeme jednotlivé druhy koření a do připravené směsi naaranžujeme suché nebo umělé rostliny. Takto naaranžované umělé květiny budou nejen pěkně vypadat, ale i příjemně vonět.

Tip: Můžete použít i sušené bylinky, například levanduli, mátu, mateřídoušku.

S čím mohou pomoci děti?
Děti mohou aranžovat květiny, přebírat a poznávat jednotlivé druhy koření.

Co říci dětem o koření?
Na většině balení najdete vždy pár vět od výrobce, který vás o příslušném druhu koření informuje. Najdete zde například botanický název rostliny, ze které se koření získává, původ a geografický výčet zemí, odkud se koření dováží, zajímavosti z historie a dále pak k čemu se koření nejvíce používá v kuchyni a jeho léčivé účinky.


Anýz
Botanický název: Pimpinella anisum
Koření anýzu jsou malé kuličky, plody rostliny dorůstající do výšky asi 0,6 metru, jež se pěstuje především v Indii, jižním Rusku a Střední Americe. Chuť anýzu je sladce lékořicová s příchutí fenyklu.

Léčivé účinky: Anýz se používá k tlumení kašle a k osvěžení dechu.
Použití v kuchyni: Anýz známe jako celý nebo mletý. Toto koření výborně dochutí sladká i pikantní jídla.

Badyán
Botanický název: Illicium verum
Badyán je středně vysoký stálezelený strom, který plodí až sto let. Jeho květy se promění v plody, jež mají tvar osmicípé hvězdy, každý cíp obsahuje jedno semeno, používají se jak hvězdy, tak jejich semena. Badyán chutná po lékořici, pěstuje se v Číně, Indonésii a Japonsku.

Léčivé účinky: Badyán pomáhá proti kašli.
Použití v kuchyni: Badyán se používá buď celý nebo jako mleté koření. Bývá součástí koření pěti vůní, dochucuje alkoholické nápoje nebo cukroví.

Hřebíček
Botanický název: Eugenia caryophylata
Hřebíček se pěstuje jako strom, který dorůstá do výšky až 11 metrů, původem je z Indonésie, nyní se pěstuje i na Mauriciu a Zanzibaru. Hřebíčky jsou nerozpuklé květové pupeny, které vyžadují ruční sběr.

Léčivé účinky: Hřebíček působí proti plynnatosti, žaludečním potížím, napomáhá trávení, je účinný při léčbě revmatismu a plísňových onemocnění.
Použití v kuchyni: Hřebíček se používá jako celý nebo mletý. Toto koření bývá součástí kořenících směsí kari, perníkového koření nebo pěti koření, používá se do nálevů, při svařování vína, do punčů, omáček, zejména rajské, dále zeleninových jídel, rýžových nákypů, při dušení ryb, drůbeže nebo zvěřiny.

Nové koření
Botanický název: Pimenta dioica
Toto koření plodí stálezelený strom dorůstající do výšky kolem 10 metrů, který začíná plodit asi po 5 letech od výsadby, zato pak může plodit až do sta let. Plodem jsou zelené kuličky, které se suší a na slunci se barví do hnědava. Nejvíce se pěstuje nové koření na Jamajce. Vůně tohoto koření je velice zajímavá, mísí se tu vůně skořice, muškátového oříšku i květu, pepře a hřebíčku. Staří Mayové pomocí nového koření balzamovali mrtvé.

Léčivé účinky: Nové koření je lékem proti plynnatosti.
Použití v kuchyni: Nové koření je buď celé nebo mleté. Používá se do celé řady pokrmů jako jsou omáčky, zejména svíčková, dále do polévek, např. gulášové a zelové. Také toto koření přidáváme pod masa, taktéž do sladkých jídel jako jsou koláče a cukroví.

Skořice
Botanický název: Cinnamomum zeylanicum
Skořice se pěstuje jako keř, který má asi 8 postranních větví, které se sklízejí coby skořice. Toto koření pochází ze Srí Lanky a Indie.

Léčivé účinky: Skořice působí proti nadýmání, průjmu a žaludečním obtížím.
Použití v kuchyni: Skořice se používá buď celá nebo mletá. Využití tohoto koření je zejména do sladkých jídel jako jsou koláče, buchty, nákypy, cukroví, dále k ochucení různých sirupů, punčů, při svařování vína, také do rýžových a dušených jídel.

Vanilka
Botanický název: Vanilla fragrans
Vanilka je popínavá rostlina, jejíž pěstování není příliš jednoduché. Původně se jí dařilo jen v Mexiku, ale nyní se již pěstuje i v Indonésii, Madagaskaru a Seychellách. Květy této rostlinky kvetou pouze jeden jediný den, kdy je musí opýlit včela a kolibřík s dlouhým zobákem, který je původem právě z Mexika. Květy přinášejí lusky, jež se sklízejí a pak se docela zdlouhavě suší. Vanilka je považována za jedno z nejdražších koření a to díky svému nelehkému pěstování a následnému zdlouhavému zpracování.

Léčivé účinky: Vanilka působí proti horečce a povzbuzuje tělo.
Použití v kuchyni: Vanilka se používá jako jedna z mála jen ve sladké kuchyni a to do koláčů, cukroví, pudinků, sladkých nákypů a dezertů.
 


Komentáře

1 Janinka Janinka | Web | 27. května 2011 v 18:53 | Reagovat

Vypadá to krásně a voňavě, až mi ovadnou kytičky, co jsem dostala, určitě něco podobného vytvoříme... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama