100 let výročí narození Julie Childové

15. srpna 2012 v 8:22 |  || besedy
Některým z vás jistě neuniklo, že dnes slavíme 100 let výročí narození významné americké šéfkuchařky Julie Childové.

Krédo této slavné kuchařky: "We should enjoy food and have fun. It is one of the simplest and nicest pleasures in life.", je také hlavním mottem našeho mléčného baru :-)

Kdo byla Julie Childová?
Julia Child (rozená McWilliams; 15. srpna 1912 - 13. srpna 2004) byla americká šéfkuchařka a spisovatelka. Proslavila se knižním debutem, kuchařkou "Mastering the Art of French Cooking" a především televizními programy, ve kterých se snažila přiblížit americkým hospodyňkám francouzskou kuchyni. Její dílo se těší dodnes velké oblibě. Julia Child získala za svůj život řadu významných ocenění, přestože její recepty často čelily kritice ze strany odborníků na "zdravou" výživu. Ovšem, není Američana, který by neznal jméno Julia Child. V každé domácnosti totiž patří její kuchařka k rodinnému stříbru.

Moderní vlnu posedlosti kuchařskou knihou "Mastering the Art of French Cooking" od této autorky odstartoval americký film z roku 2009 Julie & Julia, v hlavní roli s Meryl Streepovou.
Film natočený podle skutečných událostí zobrazuje život Julie Child na začátku její kariéry v 50. letech minulého století v kontrastu se životem americké úřednice ze současnosti, která chce během jednoho roku uvařit všech 524 receptů z kuchařské knihy Julie Child a své úspěchy či neúspěchy zveřejňuje na svém blogu.


Celosvětová blogománie a posedlost debutem Julie Child se nevyhnula ani českému internetu, na kterém je takových blogů několik, za všechny můžeme odkázat na:
http://juliachild.blog.cz
http://juliachild.bloger.cz
http://alenkyfood.blog.cz/1107/clafoutis-z-broskvi-od-julia-child

Co vy a Julie Child? Znáte ji? Viděli jste nějaký její TV pořad nebo četli zajímavou recenzi? Máte doma její knihu?
 


Komentáře

1 Janinka Janinka | Web | 15. srpna 2012 v 8:47 | Reagovat

Jméno znám a i fotografie mi něco říkají, ale bohužel jsem zřejmě naprostý kulinářský barbar... Kdybych nevěděla, že paní fušovala do kuchyně, klidně bych jí zařadila mezi herečky :-D.

2 Kerria Kerria | Web | 15. srpna 2012 v 9:02 | Reagovat

Na to, že poměrně ráda vařím, jsem v tomto směru úplně nevzdělaná. Kromě Rettigové neznám žádného slavného kuchaře nebo kuchařku. Dokonce neznám ani současné hvězdy kuchařských TV show.

Kuchařky nesbírám, stejně se podle nich nedá vařit. Vlastně spíš já podle nich neumím vařit, protože já si prostě musím každý recept nějak upravit podle svého. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama