Hry V kostce Aneb Co můžete vyhrát za 300 bodů

12. srpna 2012 v 19:42 |  || soutěže
Při dosažení 300 bodů v soutěži Za barem II, která právě na našem blogu probíhá, můžete vyhrát skvělou společenskou hru V kostce Svět, v hodnotě 399,- Kč od společnosti ALBI Česká republika a. s. (http://www.albi.cz).


Hry V kostce! Aneb co si zapamatujete během 10 vteřin
Ojedinělý herní koncept převzatý z Velké Británie od autora Garyho Wyatta se skrývá v atraktivní krabici ve tvaru krychle s hranami o velikosti 12 centimetrů. Hra se v originále jmenuje BrainBox, tedy spíše taková mozková krabice, díky které byste se měli možná i něco naučit. Existuje totiž celá série her V kostce! s různým tematickým zaměřením.

Největší úskalí velké většiny stolních her znají všichni jejich nadšení uživatelé. Patří mezi ně především dlouhá a složitá pravidla, nepříjemně dlouhá doba hraní a příliš mnoho herního materiálu, který se snadno zničí nebo poztrácí. Všechna tato úskalí se rázem zdvojnásobí v případě, když doma máte děti a když je chcete zapojit do hry. Děti neudrží pozornost moc dlouho a po pravdě řečeno ani dospělí hráči mnohdy nemají chuť trávit hrou dlouhé hodiny. Zvláště když notnou část této doby zabere studium suchopárně napsaných pravidel.

Na všechny tyto problémy lze klidně zapomenout při hraní her V kostce! To ovšem neznamená, že se hráči - ať už mladí či starší - nemusí soustředit. Musíte se soustředit přímo pekelně, ale pouhých 10 minut, kdy trvá jedna herní partie. Každá kostka obsahuje 71 karet s obrázky a informacemi, jednu osmistěnnou kostku a jedny přesýpací hodiny. Dívejte se pozorně na kartu. Vaším úkolem je zapamatovat si během 10 vteřin maximum informací na kartě. Hod kostkou určí otázku, která posléze nemilosrdně prověří vaši paměť. Zapamatovali jste si to? Karta je vaše. Ten, kdo během deseti minut nasbírá nejvíce karet, vyhrává!

Celá hra se nachází v elegantním balení ve tvaru kostky, jak už napovídá samotný název. Po odklopení horního víka se před vámi otevře kartonová vložka rozdělující vnitřek krabice na dvě části: Malou přihrádku, ve které jsou přesýpací hodiny a osmistěnná kostka, a především velký oddíl, kde se ukrývají herní karty. Pravidla jsou tak jednoduchá, že nepotřebují zvláštní list, ale jsou napsána na jedné straně krabice, takže si je zájemce může přečíst ještě, než si hru pořídí.

Díky příznivě krátké době hraní a jednoduchým pravidlům dokáží hry V kostce zaujmout široké spektrum hráčů. Už se nemusí opakovat situace, kdy hrají rodiče s více dětmi a některé se vztekají, protože hra je příliš náročná nebo se naopak nudí, protože je pro ně moc jednoduchá. Hry V kostce dokáží zapojit a pohltit děti různých věkových kategorií. A navíc i jejich zapomnětlivé rodiče! Hrát pouze sám také nepředstavuje žádný problém - můžete si zahrát plnohodnotnou partii sám se sebou.

Hry V kostce! mají jednu nespornou terapeutickou funkci: trénují pozornost a paměť v každém věku. A kdo z nás to nepotřebuje? Během tréninku se lze dozvědět velkou sumu užitečných informací: např. o jednotlivých národech a zemích světa (V kostce! Svět), o pravěkých tvorech (V kostce! Dinosauři), o významných vynálezcích a jejich vynálezech (V kostce! Vynálezy). Díky hrám V kostce tedy hráči získají nejen sloní paměť, ale i všeobecný rozhled.

Pro bystré děti již od věku 3 let a jejich rodiče je určeno speciální vydání V kostce! Moje první obrázky. Tyto hry zaznamenaly u dětí značný úspěch. Jejich velkou výhodou je také skutečnost, že se je dítě (jak už bylo řečeno) může zahrát samo a pouze překonávat svoje rekordy nebo si jen tak prohlížet obrázky.

 


Komentáře

1 Livien Livien | E-mail | Web | 12. srpna 2012 v 20:09 | Reagovat

Krása :) jsem milovník her všeobecně, ale pokud se při nich i přivzdělám, tím lépe. :) Vím, že se opakuji, ale letošní ceny jsou opravdu krásné.

2 Robka Robka | Web | 12. srpna 2012 v 20:15 | Reagovat

Vzhledem k tomu,že se pomalu začíná blížit věk, kdy budu dementně hledět do blba, by se mi taková hra náramně hodila. Souhlasím s Livien, že ceny jsou krásné a inspirující. Ale nás to baví i tak. :-)

3 mlecny-bar mlecny-bar | Web | 12. srpna 2012 v 20:19 | Reagovat

[1]:[2]:Díky moc :-)

4 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 12. srpna 2012 v 20:47 | Reagovat

Tak tyhle jsem od Albi ani neznala. U nás by zřejmě zabodovali dinosauři, ale jak tak koukám, tak jsou od osmi let. Tak příští rok pro Kubu. Na svém blogu jsem dala fotku z našeho zahradního pikniku:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama